Kiderült! EZÉRT lettek lettek szalmonellásak a Kinder csokoládék

Kiderült! EZÉRT lettek lettek szalmonellásak a Kinder csokoládék


Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ gyorsjelentésben közölte az első vizsgálati eredményeiket.

Az elmúlt napok európai szintű élelmiszerbiztonsági botránya a szalmonellával fertőzött Kinder márkájú édességek visszahívása, és az ügyről a Blikk is többször beszámolt. Nem minden Kinder termék érintett az ügyben, és itt megnézheted a biztonságosan vásárolható és fogyasztható édességek listáját, ahogy egy másik cikkben azt is benne van, hogy pontosan melyik termékeket kellett visszahívni. Most kiderült, mi okozhatta a tömeges szennyeződést.

A Sky News cikke szerint az embereket jelenleg megfertőző szalmonellatörzset egy 2021 decemberében vett mintával azonosította az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ gyorsjelentése.

A vizsgálat az írót tartalmazó feldolgozási lépést azonosította lehetséges szennyeződési pontként és ugyan nem nevezi meg konkrétan a Kindert mint érintett márkát, de arról említést tesz, hogy az érintett belga gyár a negatív szalmonellatesztet követően Európa-szerte és világszerte forgalmazta az érintett csokoládétermékeket.

A hatóságok azonban korábban néven nevezték a Ferrerót, amely a Kinder márkát is magáénak tudja. Az Infostart azt írja: Április 8-án a belga élelmiszer-biztonsági hatóság úgy ítélte meg, hogy a gyár nem tudja garantálni termékei biztonságát, ezért a gyártási engedélyt visszavonták. A jelentés megemlíti, hogy egyre több embert érint a termékeik kapcsán ez, eddig a gyermekek voltak a legveszélyeztetettebbek a súlyos fertőzés szempontjából.

A további fertőzések kialakulásának esélyét csökkentik a termékvisszahívások, a gyárban ugyanakkor további vizsgálatokra van szükség az okok kiderítésére, és a fertőzöttség kialakulásának idejére.

A jelentés felveti azt a lehetőséget is, hogy a szennyezett alapanyagot más gyárak is használhatták termékeik előállítására.

A Ferrero az arloni gyárban felfüggesztette a gyártást: csak akkor nyitnak ott újra, ha a hatóságok is biztonságosnak találják a további működést. A cég elismerte a belső hatékonysági hiányosságokat, amelyek késedelmeket okoztak az információk időben történő megosztásában, ami befolyásolta a vizsgálatok gyorsaságát és hatékonyságát.

Az Egyesült Királyságban 67 gyermek lett szalmonellás a csokoládéval összeköthetően: legtöbbjük öt évesnél fiatalabb. A fertőzés tünetei általában néhány nap alatt maguktól enyhülnek, de a kicsi gyerekeknél és immunhiányos állapotú emberek esetében súlyosakká is válhatnak.

Forrás

Az alábbi gombokkal oszthatod meg a cikket, ha fontosnak találod a mondanivalóját!
Újabb Régebbi

Kapcsolatfelvételi űrlap