Friss hírek

Drámai hír! Isten veled, Gyuri, angyalok vigyázzák az álmod!

Drámai hír! Isten veled, Gyuri, angyalok vigyázzák az álmod!

Novath György három és fél évtizede focizott az Andrássy úton. Elhunyt a DVTK egykori futballistája.
Labdarúgás. Csütörtökön hajnalban meghalt a csákvári kórházban Novath György. A Videoton egykori játékosa 67 esztendős volt. A székesfehérvári születésű volt középpályás 12 éven keresztül szerepelt a ,,Vidiben", 255 bajnoki találkozón húzta fel a piros-kék mezt. Nyert két bronzérmet, és egy kupaezüstöt a klubbal. Kivette a részét az UEFA Kupa-menetelésből is (1984/1985), melynek során 9 mérkőzést játszott. Azt már kevesebben tudták, tudják róla, hogy az 1990-1991-es szezonban a DVTK futballistája volt, ezüstérmet szerzett a piros-fehérekkel az NB II Keleti csoportjában. Amint az ismert, a Diósgyőr ekkor osztályozót vívott a Szegeddel, és 7 év után visszajutott az NB I-be, Palicskó Tibor vezetőedző irányítása mellett.
Novath György Miskolcon, a DVTK-nál is megfordult Fotó: vidi.hu
A DVTK színeiben hat összecsapás
Novath György mérkőzései DVTK dresszben, a másodosztályban:

1990. október 21.: Nyíregyházi VSC – DVTK 1–2 (Kezdő: fejesgól a 8. percben, a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni, Molnár állt be helyette)
1990. november 18.: DVTK – Kecskeméti TE 4–0 (Csere: Molnár helyére állt be)
1991. március 10.: Debreceni MTE – DVTK 0–0 (Csere: Molnár helyére állt be)
1991. március 31.: DVTK – Kazincbarcikai Vegyész 3–1 (Csere: Leskó helyére állt be)
1991. április 28.: DVTK – Hatvan Deko 2–0 (Csere: Kiser helyére állt be)
1991. június 9.: Kecskeméti TE DVTK 2–3 (Csere: Huszák helyére állt be)

Forrás
Újabb Régebbi

Kapcsolatfelvételi űrlap