Gyászba borult az egész ország: elhunyt a köztársasági elnök
Nagy formátumú politikus hunyt el.
Súlyos következménye lehet annak, ami esténként a fiatalokkal történik
71 éves korában meghalt Francisco Guterres, Kelet-Timor egykori államfője, aki 2017 és 2022 között töltötte be a köztársasági elnöki tisztséget. A „Lú-Olo” néven ismert politikus a délkelet-ázsiai ország függetlenségi törekvéseinek és demokratikus fejlődésének egyik meghatározó alakja volt.
Guterres a FRETILIN párt vezető személyiségeként már a függetlenségi mozgalomban is aktív szerepet vállalt. Az ország önállóvá válása után 2002 és 2007 között a Nemzeti Parlament elnöke volt, majd több alkalommal is elindult az államfőválasztáson.
Legnagyobb politikai sikerét 2017-ben érte el, amikor Kelet-Timor köztársasági elnökévé választották. Ötéves mandátuma alatt a politikai stabilitás, a nemzeti egység és a demokratikus intézmények megerősítése mellett kötelezte el magát, miközben fontos szerepet játszott az ország nemzetközi kapcsolatainak fejlesztésében is.
Halálával Kelet-Timor egy olyan vezetőt veszített el, aki évtizedeken át meghatározó szerepet töltött be a közéletben. Öröksége a függetlenségért folytatott küzdelemben és a demokratikus állam építésében végzett munkájában él tovább.
Forrás
Legnagyobb politikai sikerét 2017-ben érte el, amikor Kelet-Timor köztársasági elnökévé választották. Ötéves mandátuma alatt a politikai stabilitás, a nemzeti egység és a demokratikus intézmények megerősítése mellett kötelezte el magát, miközben fontos szerepet játszott az ország nemzetközi kapcsolatainak fejlesztésében is.
Halálával Kelet-Timor egy olyan vezetőt veszített el, aki évtizedeken át meghatározó szerepet töltött be a közéletben. Öröksége a függetlenségért folytatott küzdelemben és a demokratikus állam építésében végzett munkájában él tovább.
Forrás
