Valami nagy baj történhetett! ÍGY néz ki a magyar nagyvárost átszelő patak! A tűzoltók és a polgármester már a helyszínen

Valami nagy baj történhetett! ÍGY néz ki a magyar nagyvárost átszelő patak! A tűzoltók és a polgármester már a helyszínen
Valami durván beszínezte a Miskolcot átszelő patakot.
Kedd délután olvasóink jelezték, hogy valami nagyon furcsa dolog történik Miskolc egyik élővizén: konkrétan narancssárgára váltott a Szinva.
Gyorsan a helyszínre siettünk, fotóinkon olvasóink is láthatják, hogy valóban, narancs színű a patak (amit a képek nem adnak vissza: erős szagot is érezni a Szinva közelében).

A megyei katasztrófavédelemtől a minap.hu megtudta, hogy a miskolci tűzoltókat is riasztották a helyszínre. Dojcsák Dávid szóvivő elmondta: kollégái felderítették és megtalálták a befolyás forrását.

Információink szerint a Kiss Ernő utcánál indult el ez a „befolyás”.

Kerestük az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóságot, ahol azt a tájékoztatást adták, hogy az érintett szakasz az önkormányzathoz tartozik.

Úgy tudjuk, hogy időközben a kormányhivatal megbízásából a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ mérőközpontja is kinn járt a Szinvánál, és mintát vettek a további vizsgálatok miatt. Azt nézik meg, mennyire szennyező, mérgező a patak vize – ha egyáltalán az. Érdeklődésünkre egyébként közölték, hogy hamarosan hivatalos információt adnak ki az esetről. Amint ez megvan, természetesen azonnal frissítjük a cikket.

A helyszínen készült képek és videók ITT tekinthetők meg!
Újabb Régebbi

Kapcsolatfelvételi űrlap